Se sletovou skladbou CIRKUS se náš oddíl všestrannosti v sobotu 12.5.2018 zúčastnil oblastního sletu v Benátkách nad Jizerou.  Po perném nácviku spolu s celky z Benátek nad Jizerou a Mladé Boleslavi, který proběhl před několika týdny a po důkladných zkouškách před samotným sobotním vystoupením, předvedli všichni výborný výkon a zasluhují uznání. Jak již mnozí víte, skladbu tvoří čtyři celky cvičenců a v našem oddíle skladbu nacvičují „pouze dva celky“ (víc by se nám jich do sokolovny ani nevešlo). Zejména části skladby, které lze nacvičit pouze spolu s dalšími zbývajícími celky, daly všem v Benátkách při zkoušce řádně zabrat a nervozita byla značná. Nakonec k velké radosti dětí pod i nad rinosety a všech cvičitelů, proběhlo vše jak má.

Poděkovali jsme tedy organizátorům z Benátek n.Jiz. za podporu a možnost zde vystoupit a okamžitě naskákali do připraveného autobusu, protože náš perný den byl teprve v polovině.

V Praze na Lhotce na nás tou dobou již  čekalo několik desítek dětí z dalších pražských jednot  a společný nácvik  na oblastní slet v Brandýse nad Labem. Tentokrát poprvé na trávě a pod širým nebem.

A jelikož jsme byli ten den už řádně rozjetí a na Lhotku jsme naskočili po dlouhých zkouškách v Benátkách a prakticky přímo z vystoupení, neměli jsme s nácvikem žádný problém.

V jednu chvíli jsme si dokonce vyslechli pochvalu od vedoucí nácviku „před nastoupenou jednotkou“. Byl to opravdu dlouhý, náročný den až z toho někteří byli i vzhůru nohama.

Byl to ale také úspěšný den našeho CIRKUSU a všech jeho cvičenců a nezbývá než jim poděkovat za neskutečnou výdrž a nasazení. Takový potlesk zaplněné tribuny není zase tak špatná věc.

Doufáme, že si 27.5.2018 v Brandýse nad Labem zase takový poslechneme. Jan Blažek, cvičitel oddílu všestrannosti

Říjen 2018
« Zář