Archiv pro den: 14.3.2018

1. Máme za sebou Sokolský ples. Všichni jsme si ho pochvalovali, jak se nám letos pěkně vyvedl. Výborné předtančení, skvěle hrající kapela, parádní barmanská show i super loňská novinka – fotografický koutek. Vypadá to, že náš příští ples bude 16. března 2019.
  2. Výbor odsouhlasil poskytnutí zázemí chilskému souboru, který navštíví naši republiku a bude vystupovat na XVI. všesokolském sletu na začátku července.
  3. Dáváme dohromady termíny a místa výjezdů na secvik sletových skladeb. Našim členům se budeme snažit vyjednat dopravu na místa cvičení a vystoupení s tím, že v případě volných míst nabídneme tyto i jejich rodinným příslušníkům, eventuálně i veřejnosti.
  4. V Klubu sokolských seniorů proběhne první dubnovou středu povídání o 100 letech Sokola od jeho založení až po vznik republiky.
  5. Od Svazu československých bojovníků za svobodu jsme obdrželi certifikovanou prsť z bojiště u Zborova, kde naši legionáři svedli svoji první bitvu. Prsť využijeme při oslavách 100 let republiky v říjnu tohoto roku.
  6. A právě rozpravy o oslavě 100 let republiky nyní probíhají nejen v Sokole, ale i na městském úřadu. Akci k tomuto kulatému výročí uspořádá Sokol za spolupráce města  a dalších organizací. Mimo pietního položení věnců by mělo dojít na vysazení „lípy svobody“, koncerty, přednášky, výstavy a další. Program se teprve rodí, jeho konečná podoba bude známa až později. Dobré nápady na tuto akci vítáme!
  7. Od března 2018 zvedáme ceny pronájmu za sály sokolovny pro komerční akce. Ceny za pronájem sokolovny zůstaly stejné od roku 2013 a nyní již nastal čas na jejich valorizaci. Konkrétně je najdete v sekci „pronájmy“. Velký sál bude pronajímán za cenu 700,- Kč/hodinu, menší sály za 500,- Kč/hodinu.
  8. Stejně tak bude od nynějška dražší naše „požární hlídka“, která dle zákona musí být přítomna na každé akci, kde se sejde víc než 200 účastníků. Cena za využití hlídky bude jednorázová, a to 1.500,- Kč.
  9. Výbor se seznámil a schválil „Organizační řád“, dokument, který zatím v naší jednotě chyběl a který doplňuje a upřesňuje závazné dokumenty ČOS a T. J. s ohledem na konkrétní místní situace. Dokument ještě musí schválit Valná hromada jednoty.
  10. Valná hromada jednoty proběhne v sálu č.3 21.3.2018 v 18 hodin. Žádáme všechny dospělé členy o účast! Je třeba v dostatečném počtu přijmout a odsouhlasit důležité věci okolo chodu naší jednoty a bez souhlasu Valné hromady bychom některé nemohli realizovat. Proto, prosím, opravdu přijďte.
  11. Do předprodeje na tři tradiční místa – naše kancelář, IC a drogerie M. Vondrysové – byly dány vstupenky na koncert Jaroslav Svěceného. Mistr Svěcený nám zahraje 22. dubna v sokolovně a lístky patrně budou brzy vyprodané, proto neváhejte.
  12. Máme hotov další kus nového rozvodu elektřiny. Napojena na nové kabely je kotelna i celá nová budova. Pokračovat budeme s napojením suterénu pod velkým sálem.