Téma sokolského sletu se ukázalo být dobrým „tahákem“ i pro naše stránky. Aby je navštívilo téměř 150 (konkrétně 146) zájemců za jediný den není moc časté… Tak jen tak dál, milí návštěvníci! 🙂

První sletovou skladbou, která následovala po ukončení slavnostní části sletu byly „Mažoretky“ a tou druhou byla „Cesta“. Vedoucí této skladby byla Jarina Žitná (stojící v modrém triku před zelenou věží), bývalá náčelnice ČOS a náčelnice Světového svazu sokolstva, která v minulosti také řídila tři Všesokolské slety v letech 1994, 2000 a 2006. Mluví to samo za kvalitu této skladby?

Třetí skladba nesla název „Méďové“. Určena pro ty nejmenší a jejich rodiče a samozřejmě vzbudila velký potlesk hlavně díky přítomným rodinným příslušníkům v řadách diváctva. Ale děti byly opravdu roztomilé a ovace si právem zasloužily.

„Borci“. To je název skladby. I když borci byli všichni, kdo skladbu nacvičovali. Šlo o skladbu mužů a pro naši jednotu konečně první skladba, ve které jsme měli svého zástupce. Sice jen jednoho, ale zaplaťpámbu za to – zvlášť, když je tím zástupcem sám starosta… Jestlipak ho na fotografiích objevíte?

Vrcholem skladby byly zcela jistě akrobatické sestavy, které cvičili ti mladší z cvičenců. Bylo to velmi působivé a náročné.

Další sletové skladby si prohlédneme příště. Ale na úplný závěr dnešní části si vás dovolíme seznámit s některými činovníky Sokola, kteří se podíleli na jeho organizaci. Tak začněme hned vedoucí Oblastního sletu, ses. Aničkou Jurčíčkovou, 1. místonáčelnicí ČOS. Bez jejího nasazení, elánu a hlavně organizačních schopností by se slet dával dohromady velmi nesnadno.

Br. Petr Čížkovský. Nejen, že je náčelníkem župy Jana Podlipného, ale také je – mimo jiné práce – režisérem slavnostního zahájení Oblastního sletu. A to, jak jste viděli v první části našeho povídání, bylo monumentální.

A do třetice ještě ses. Hanka Otáhalová, náčelnice Sokola Šestajovice, ale pro tuto akci hlavně půvabná konferenciérka, která velmi jemně řídila chod jednotlivých částí programu.

Lidiček, kteří přispěli ke zdárnému průběhu Oblastního sletu byla samozřejmě celá řada a všichni by si zde zasloužili samostatnou fotografii. Uvidíme v další části, zda v objektivu fotoaparátu neuvízl opět někdo zajímavý.

…pokračování příště…

Červen 2018