Ani se nechce věřit, že uplynul celý rok od doby, kdy jsme společně šli (či jeli) naši „Pouť do Lipan“. A je to tu zase! Už 3. ročník našeho pochodu klepe na dveře. Ale letos úplně jinak. A je to bomba!

Možná si pro začátek pojďme říct, co se nezměnilo a i tento rok zůstane jako v letech minulých. Tak za prvé trasy. Most na Tuchoraz je opět v provozu, proto se vracíme k původním třem trasám se společnou kontrolou v obci Kšely. Vybrat si můžete trasu od 10 do 15 km, ať už ji absolvujete pěšky či na kole.

Start bude jako vždy v sokolovně a cíl pod mohylou. To vše zůstává. Zůstane i hledání historických mincí minohledačkami a střelba z luků. Ale to už je opravdu vše, co se nezměnilo.

Ostatní program – na naší akci nový – je totiž jedna lahůdka za druhou. V rámci oslav 580. výročí povýšení Českého Brodu císařem Zikmundem na Královské město došlo pro tento rok ke spojení dvou dříve samostatných akcí, a tak se po příchodu k mohyle můžete ocitnout na dobovém tržišti, poslouchat středověkou hudbu, nechat si ukázat středověkou kuchyni, zbraně, vojenskou taktiku, šerm a v rámci celého středověkého dne na Lipanech rekonstrukci památné bitvy u Lipan z roku 1434.

Taková nabídka se přece neodmítá! Proto vás všechny čekáme v sobotu 27. května 2017 v 10 hodin u sokolovny s turistickou či cyklistickou výzbrojí a dvackou v kapse – o tu vás na startu připravíme. Pochod je vhodný pro pěší i cyklisty (v cíli se hodí zámek na kolo, kola budou letos odkládána na vytýčeném parkovišti dole pod mohylou!), jedince, skupiny i rodiny s dětmi. Akci samozřejmě jako vždy spolupořádáme s bratrským 14. střediskem Junáka – Psohlavci, ale letos zejména s hlavním pořadatelem, kterým je Guardia Broda Bohemicalis, a dále s obcí Vitice a městem Český Brod.

Konání jaké kulturní akce byste uvítali v sokolovně ?
Září 2017
« Srp