Kalendář akcí

V sobotu 10.6. se v nové sportovní hale Dašická v Pardubicích uskutečnilo Velké republikové finále ligové soutěže Mistry s Mistry. Na tento závod se probojuje vždy 10 v žebříčku nejvýše postavených jednotlivkyň v jednotlivých věkových kategoriích a 5 nejvýše postavených týmů v jednotlivých kategoriích. Za Sokol Český Brod Corridoor tým se podařilo nominaci splnit hned v několika případech.

Mezi jednotlivkyněmi jsme měli tři velmi šikovná děvčata. Anetě Blechové a Veronice Vomáčkové se v rekordní konkurenci dokonce podařilo vybojovat i bronzovou příčku. Veronika předvedla snad svůj nejlepší letošní výkon, cvičila s obrovským nasazením a bez chyb. Medaile, kterou si odvážela byla odměnou nejen za finálový závod, ale za dřinu celý rok. Barborce Školové, u které jsme také měli medailové ambice, se finálová sestava, kvůli nervozitě z důležitých závodů, příliš nevydařila a skončila až 10. Ale i to patří ke sportu a nejen výhry, ale i malé prohry, posouvají závodníky dál a dělají je zkušenější a silnější. Barborka si ovšem náladu spravila ve dvojici s Anetou, kde předvedly velmi pěknou sestavu, za kterou je rozhodčí odměnili stříbrnou medailí.

V kategorii trojic jsme měli zastoupení jeden tým. Eliška Mašatová, Karolína Kubalíková a Michaela Štosková předvedly svůj nejlepší letošní výkon a odvezly si z Pardubic druhé místo. Stejné umístění si zasloužili i nejmladší děti z maxi týmu, svěřenkyně Michaela Holubcové. Velkou nervozitou bylo doprovázeno rozcvičení mladšího sportovního týmu. Závodnice se sestavou Sofia, svěřenkyně Elišky Strakošové a Míši Kokešové. Tým postupoval z třetího místa a konkurence byla velmi vyrovnaná. Dívky nakonec ukázaly svou velkou bojovnost a dokonce si o stupínek polepšily. Čekala je stříbrná odměna v celkové konkurenci 16 ti týmů. Další krásný medailový výkon předvedl i starší tým se skladbou Poison.

V kategorii Mini, která je motivační kategorií pro ty nejmladší závodníky, jsme měly zastoupené děti se sestavičkou Skřítci, které vede Denisa Csomorová. Sestava je jim velmi povedla a věříme, že v nich máme budoucí závodníky.

Jedním z nejdůležitějších bodů závodů bylo vyhlašováním klubového vítěze celé ligové sezony. T.J. Sokol Český Brod Corridoor tým se umístil na celkově devátém místě mezi všemi (cca 60ti) kluby z celé České republiky. Dostal se tak do TOP TEN – mezi nejlepších deset klubů.

Eliška Strakošová, vedoucí cvičitel oddílu aerobiku

Konání jaké kulturní akce byste uvítali v sokolovně ?
Červenec 2017
« Čvn