Plakát stolní tenis 2016

V našem oddíle stolního tenisu došlo od září 2015 k významné změně. Dále hrajeme a trénujeme pro všechny příznivce ve středu, od 17,00 do 21,00 hodin a nově jsme se zaregistrovali v České asociaci stolního tenisu (ČAST), kde mají možnost si zahrát hráči, kterým již nestačili soupeři z naší Sokolovny – a dál se chtějí zdokonalovat v ping-pongu a pořádně si zasoutěžit na regionální úrovni. Těmto hráčům se věnujeme každé úterý od 18,00 do 21,00 hod..

Díky aktivitě cvičitelů Petra Homoly, Petra Janicha a dnes i Dana Opršala je T. J. Sokol Český Brod přihlášen do České asociace stolního tenisu (ČAST), regionální soutěže stolního tenisu (RSST) 3.třídy, (což je nejnižší oficiální soutěž na Kolínsku). Soutěž se hraje mezi různými tělovýchovnými jednotami, Sokoly atd. bez ohledu na věk (od 9 do xxx let), popř. pohlaví soutěžících. Díky tomu nejsou podmínky úplně spravedlivé (což jsme již předem věděli a s tím jsme do toho šli). Z našeho oddílu je oficiálně přihlášeno celkem 12 hráčů – 1 dívka, 6 chlapců a 5 dospělých – nicméně se rozhodně nebudeme bránit případnému rozšíření našeho týmu. Zápas se skládá z 2 čtyřher a celkem 16 dvouher (minimální počet hráčů jednoho týmu jsou 4 – 5) a hraje se na 3 vítězné sety. Takže každý hráč v jednom utkání odehraje 5 zápasů po minimálně 15 setech (může jich být až 25???), což je na fyzičku velmi náročné – ale my „mladí sokolíčci“ musíme něco vydržet. V minulosti jsme se již zaměřili nejen na hraní ping-pongu, ale i na fyzičku a každo-tréninkové,  cca 15 minutové posilování / protahování celého těla,  což už přináší  ovoce.

Od října 2016 do března 2017 (což je hrací sezóna) nás čeká odehrát celkem 2×10 zápasů – hraje se systém každý s každým / jednou „doma“ a jednou „venku“. Konkrétně se jedná o tyto týmy:  SK Nová Ves I. „D“, Sokol Zásmuky „B“, Viktoria Radim „C“, TJ Sokol Týnec nad Labem „B“, SK Křečhoř „B“, TTC Dobřichovská Pivnice „B“, Stolní tenis Kolín „D“, TJ Sokol Plaňany, TJ Sokol Velký Osek „F“, TJ Sokol Velký Osek „G“ a náš tým TJ Sokol Český Brod.

U některých soupeřů označení „B“ … „G“ znamená, že mají tolik kvalitních hráčů, že postaví až 7 týmů minimálně po 4 hráčích. Jejich „A“ atd. hrají ve vyšších třídách / krajích / divizích. No prostě se máme co učit a rozhodně s naší již dnes širokou základnou máme na čem stavět.

V tomto roce jsme se již rozdělili na tým na „A“ a „B“, čili se nám tak zdvojnásobily šance na výhry.

Aktuální informace můžete čerpat na:

a postupně se proklikáte k dalším informacím.

PS: jestli se chceš aktivně hýbat a je Ti stolní tenis blízký, popř.si ho chceš jen tak vyzkoušet, neváhej a přijď mezi nás.

Stolní tenis nebo také ping-pong (podle zvuku, který vydávají při hře údery míčku) je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů, jako jsou tenis, badminton nebo squash tvoří hrací plochu rozdělenou síťkou na dvě poloviny u ping-pongu horní deska stolu nad úrovní země, podél které se pohybují hráči. Stolní tenis se vyvinul ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie.

Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích (tato varianta se nazývá dvouhra) nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů (tato varianta se nazývá čtyřhra).

IMG_1943 IMG_1944 IMG_1945 IMG_1949 IMG_1950 IMG_1952

Podrobnější informace na stránkách:

Hrajeme každé úterý od 18 hodin, každou středu od 17 hodin a pátek, který je vyhrazen zápasům od 18 hodin.

Konání jaké kulturní akce byste uvítali v sokolovně ?
Červenec 2017
« Čvn