Informace e-mailem
Přeji si dostávat upozornění na nové články na webu

1) 2. prosince bude uspořádána pro sokolské děti tradiční Mikulášská s dárky i strašidelným peklem. Večer pak bude následovat Mikulášské posezení pro naše dospělé členy.

2) Předběžně jsme stanovili termín konání Sokolského plesu na 5. března. Ples bude zároveň i vyvrcholením kurzu tance.

3) Protože se opakují některé nešvary ze strany nájemců prostor sokolovny, přistupujeme k opatřením, která by toto měla omezit. Jedním z nich je požadavek vratné kauce pro případné škody, smluvní pokuty za nedodržení ustanovení nájemní smlouvy a přítomnost zástupce Sokola na akci. Pokud se ani takováto opatření neukážou jako účinná, zvážíme, zda je pro nás taková akce opravdu přínosem, kvůli které si máme nechat ničit sokolský majetek.

4) Rádi bychom uspořádali seminář pro sokolské jednoty, ve kterém bychom jim nabídli náš evidenční program, který nám umožňuje bezproblémově vést administrativní agendu. Takový program v celém Sokole citelně chybí a jednoty svoji evidenci vedou každá po svém a většinou velmi obtížně. Náš program toho umí hodně a je škoda ho nenabídnout k širšímu využití. A také – proč to nepřiznat – se s ním i pochlubit.

5) Modernizujeme jeviště. Po nově instalované historické oponě, která vzbudila pozornost na různých místech (např. Kolínský deník, vzdělavatelský odbor ČOS a další), došlo na zářivkové osvětlení jeviště. To bylo jednak ošklivé, a jednak z hlediska norem nevyhovující.  V minulých dnech bylo proto nahrazeno opravdovým jevištním osvětlením z jednoho pražského klubu. Navíc byl dodělán mobilní záklop stropu. A už se to asi trochu rozkřiklo, protože máme i první zájemce o pořádání uměleckých vystoupení. Otevírá se tak další prostor pro dění v sokolovně? Kdysi se zde konaly kulturní a společenské akce nejrůznějšího zaměření. Třeba ta doba zase přijde…

6) V nejbližší době začneme se zateplením „nové“ budovy sokolovny v Kollárově ulici. Pokud se to podaří – což záleží zejména na tom, zda nám to počasí dovolí – mohli bychom opět ušetřit nějaké peníze za teplo.

7) Bude vyhlášena „Burza odložených věcí“. V sokolovně se neustále hromadí sportovní oblečení, obuv i části šatstva, zejména dětského, ke kterému se dlouhou dobu nikdo nehlásí. Protože sokolovna není skladiště, nechceme zde s nimi zbytečně zabírat místo. Proto budou čas od času vyhlášeny „burzy“, kdy tyto věci umístíme na viditelné místo, volně přístupné členům i rodičům. Očekáváme, že všichni, kterým dítko nepřineslo jakoukoliv součást garderoby, tyto nevyžádané butiky propátrají a odnesou si nalezené úlovky domů. Věci, o které neprojeví nikdo zájem, budou ze sokolovny odstraněny směrem k charitativnímu oděvnímu kontejneru.

8) Úřad pro ochranu osobních údajů potvrdil naší registraci v souvislosti s instalací kamerového systému bez připomínek. Kamery začínáme instalovat…

9) Dnešního dne jsme zakoupili 45 ks skládacích židlí, čímž jsme snad na nějakou dobu zažehnali jejich nedostatek. Jestli to ale bude stačit i na Myslivecký ples, to musíme teprve spočítat. 🙂

10) Kontrola ze strany RWE ohledně netěsností plynového potrubí neprokázala úniky plynu. Nemusíme se tedy bát ani o Mikulášské chodit ve sklepě se svíčkou.