Víte, že existuje možnost, jak získat zpět část vašich členských příspěvků?? Zkuste letos své peněžence ulevit a využijte možnosti získat příspěvek na dlouhodobé a pravidelné sportovní aktivity, které mnohé zdravotní pojišťovny nabízejí v rámci svých preventivních programů. Do těchto aktivit spadá i cvičení v Sokole. Neváhejte tedy a využijte těchto příspěvků i vy.

Podmínky jednotlivých pojišťoven:

VZP 111

Podmínkou čerpání příspěvku je členství v Klubu pevného zdraví: https://www.klubpevnehozdravi.cz/on-line-prihlaska/

Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. 11. 2018; platební doklad musí být vystaven po 1. 1. 2018 a při podání žádosti nesmí být starší než 3 měsíce. Čerpání příspěvků může být ukončeno i před datem 30. 11. 2018 po vyčerpání stanoveného finančního limitu.

DĚTI: až 500 Kč

na pravidelné pohybové aktivity organizované mimo školu v kroužcích, sportovních klubech a podobně. Mezi takové aktivity patří např. aerobic, atletika, badminton, cyklistika, florbal, fotbal, volejbal, basketbal, kalanetika, jóga, plavání, gymnastika aj. Příspěvek není určen na jednorázové sportovní aktivity.

DOSPĚLÍ: až 500 Kč na pohybové aktivity v rámci programu Pohyb, snížení nadváhy, odvykání kouření.

Příspěvek je poskytován na pravidelnou pohybovou aktivitu (předplatné a permanentky), jako jsou sporty vytrvalostního charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu apod. Mezi takové aktivity patří např. aerobic, atletika, badminton, florbal, fotbal, kalanetika, plavání, spinning, gymnastika, jóga aj. Příspěvek není určen na extrémní, nebezpečné a nepojistitelné druhy sportů (např. box, horolezectví, sportovní gymnastika, kiting, vodní slalom, lední hokej, vzpírání, motorismus, freediving, freeriding, rugby aj.) ani na jednorázové sportovní aktivity a on-line kurzy pohybových aktivit.

Pro pojištěnce ve věku od 18 let do 64 let +364 dní platí podmínka, že minimální hodnota dokladu nebo součtu několika dokladů (permanentek) je 1 500 Kč. Uhrazena bude max. 1/3 pojištěncem vynaložených nákladů (do max. výše 500 Kč). Pro klienty starší 65 let podmínka stanovené hodnoty permanentky/permanentek neplatí.

Jak získat příspěvek?

Předložte doklad o zaplacení dané aktivity (ne starší než 3 měsíce) na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevencePodrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete na: https://www.klubpevnehozdravi.cz/podminky-cerpani/

OZP 207

Pojištěnci OPZ mají možnost využití Programů na podporu zdravého životního stylu v rámci Vitakonta podle individuálně dosažených kreditů každého pojištěnce. Uplatnění žádosti o proplacení nashromážděných bodů vždy do konce daného kalendářního roku.

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR 201

Možnost čerpání příspěvku v rámci Programů preventivní zdravotní péče 2018, Program POHYB, Cvičení a regenerace:

Výše příspěvku: max. 500 Kč jednou v roce.

Komu a na co: všem pojištěncům na pohybové a regenerační aktivity (vč. cvičení rodičů s dětmi – příspěvek je v tomto případě určen pouze pro dítě), jako jsou: organizovaná základní tělesná výchova, jóga, fitness, aerobic, spinning, zumba, bodybuilding, bodyforming, rehabilitační cvičení, pilates, kalanetika, sauna, solná jeskyně, masáže sportovní, rehabilitační nebo vodní, mažoretky, cheerleading, orientální tanec, fit dance, flamenco, pole dance, street dance, dechová cvičení, oxygenoterapie, zábalové koupele, čokoládové nebo bahenní zábaly, core trénink, tabata cvičení a na aktivity obdobného kondičního a preventivního charakteru.

Příspěvek není určen na týmové, míčové, zimní, bojové, jezdecké, motoristické, kontaktní ani extrémní sporty nebo aktivity se zvýšenou pravděpodobností úrazu (např.: fotbal, florbal, hokej, rugby, tenis, stolní tenis, badminton, squash, volejbal, házená, basketbal, sportovní gymnastika, horolezectví, judo, box, karate, lyžování, bruslení, snowboarding, kiting, vodní slalom, vzpírání, street parkour, freerunning, freediving, freeriding apod.) ani na balet, kurzy společenského tance, solárium, bowling nebo na on-line kurzy pohybových aktivit.

Ideální tedy na sokolská cvičení v oddílech Rodičů a dětí, Předškoláků, Všestrannosti, Aerobiku, Pilates, Rekondičního cvičení, Věrné grady, Mažoretek, Zdravotního cvičení

Formuláře najdete na: https://www.vozp.cz/cs/o-pojistovne/formulare/Pojistenci/

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR 211

Pojištěnci této pojišťovny najdou informace v rámci Fondu prevence 2018, vybírat lze z následujících programů:

Program pro děti: až 500Kč

Pojištěnec ve věku do 18 let může čerpat jednou ročně příspěvek až do max. výše 500 Kč na položky z následujícího výběru:

sportovní pohybové aktivity – např. aerobic, fitness, sportovní soustředění – mimo jednorázových vstupenek a permanentek na plavání (na platebním dokladu, musí být uvedeno, o jaký sport se jedná)

Program pro dospělé: až 500 Kč

Pojištěnec ve věku 18 let a více může čerpat příspěvek jednou ročně až do max. výše 500 Kč na položky z následujícího výběru:

sportovní pohybové aktivity – např. aerobic, fitness, sportovní soustředění – mimo jednorázových vstupenek a permanentek na plavání (na platebním dokladu musí být uvedeno, o jaký sport se jedná) – předplacená aktivita pojištěncem (permanentka) minimálně ve výši 800 Kč.

Formulář najdete na: http://www.zpmvcr.cz/pojistenci/vyhody-pro-pojistence/fond-prevence-2018/formular-k-proplaceni-prispevku/

Pokud se rozhodnete příspěvek od své zdravotní pojišťovny využít, prosím, obraťte se na kancelář TJ Sokol Český Brod, abychom Vám vystavili odpovídající doklad.

Duben 2018
« Bře