11. března jsme byli nuceni zavřít z důvodu rozvíjející se pandemie sokolovnu. A 11. května, tedy přesně po dvou měsících ji znovu otevíráme. I když, bohužel, zatím ne pro všechny. Vládním nařízením č. 490 a následnými závaznými pokyny MŠMT a ČOS je v sokolovně umožněno opět začít cvičit, ale s bezpodmínečným dodržováním určitých pravidel, zvýšenou hygienou, dezinfekcí a hlavně odpovědností cvičenců i cvičitelů.

Cvičení zahajujeme od pondělí 11. května.

Jaké podmínky jsme tedy povinni dodržovat:

• Cvičit mohou oddíly, při jejichž cvičení není nezbytný přímý kontakt mezi cvičenci a lze odcvičit pouze takovou hodinu, kde budou dodržovány rozestupy mezi cvičenci na 2 metry. Oddíly, kde toto nelze splnit, zatím cvičit nemohou.
  • Zvážit by své cvičení měli cvičitelé oddílů s cvičenci, patřící do ohrožených skupin – konkrétně cvičení seniorů.
  • Šatnu je možno použít pouze na přezutí do sálové obuvi a odložení bundy. Cvičenci by měli do sokolovny přicházet co nejvíce oblečeni přímo do cvičebního úboru. V šatně rovněž odloží do přineseného sáčku své ochranné roušky, které si při odchodu ze sokolovny opět nasadí.
  • Do sokolovny je ZÁKAZ VSTUPU pro veškerý doprovod! Nikdo z rodičů do sokolovny nebude vpuštěn a každý cvičitel dětí je toto povinen dodržovat! Sokolovna bude po celou dobu cvičení zamčena s tím, že cvičitel si najednou převezme před dveřmi sokolovny všechny své děti, sokolovnu opět zamkne a po ukončení hodiny stejným způsobem děti ze sokolovny vypustí.
  • Skupiny cvičenců, které mají hodinu po sobě, se v sokolovně vůbec nesmí potkat! Proto do sokolovny budou vpuštěni cvičenci z následné hodiny až poté, kdy ji opustí cvičenci z hodiny předchozí.
  • U vstupů do sálů bude umístěn rozprašovač s dezinfekcí. Každý cvičenec je povinen při vstupu do sálu dezinfekci na ruce použít, stejně tak pokud během hodiny půjde na WC, při vstupu do sálu opět dezinfekci použije. Dospělí se obslouží sami, dětem dezinfekci na ruce nastříká cvičitel!
  • Cvičební hodinu je třeba ukončit natolik včas, aby do začátku hodiny nadcházející stihl cvičitel dezinfekcí ošetřit všechny předměty či pomůcky, které byly v hodině použity (nářadí, náčiní, magnetogon apod.), či kterých se cvičenci dotýkali (např. kliky u dveří) a ty pak byly bezpečné pro další cvičence.
  • Bude možné použít WC, ale (zejména děti) nebude povolen žádný hromadný odchod na záchod, pouštět na WC po jednom.
  • Cvičení bude probíhat v sálech č. 1 (hlavní sál), č. 2 (malý boční sál) a sál č. 6 (suterén). Sál č. 3 (vchod z Kollárovy ulice) bude trvale uzamčen a nebude v něm možné cvičit ani do něj vstoupit. V tomto sálu bude zamčena většina nářadí a náčiní, které se z důvodu nezbytné dezinfekce (na jejíž provádění nemáme kapacity) nebude moci používat. Vchod z Kollárovy ulice zůstává uzavřen. V sálu č. 2 bude umístěna menší část nářadí a náčiní, kterou používat bude možné, ale o kterou se zároveň každý cvičitel musí dezinfekčně postarat.
  • Podložky!! Cvičenci si do hodin, kde se podložky používají, přinesou své vlastní.
  • Odpovědnost za svůj zdravotní stav a riziko spojené se společným cvičením v sokolovně je na každém cvičenci či jeho zákonném zástupci! Tím, že si půjdete do sokolovny zacvičit, či sem pošlete své dítě, bereme jako vaše závazné prohlášení, že je váš zdravotní stav v pořádku a že jste nepřišli do styku s nikým nakaženým!

Jak vidíte, podmínky jsou to nelehké a každému cvičiteli přidělají spoustu starostí nad rámec jeho standardní činnosti. Ale v současné situaci je nezbytné toto dodržovat, proto důrazně žádáme všechny členy a doprovod dětí, aby nařízení respektovali. Porušování těchto pravidel bude mít jediný důsledek – okamžité zrušení cvičební hodiny, kde k porušování bude docházet. A to přece nikdo nechceme.    Výbor T. J. Sokol Český Brod

Do oslav výročí zbývá:

Červenec 2020