Sokolové napříč republikou pořádají od úterý 8. března do neděle 13. března charitativní běh pro Ukrajinu. 🇺🇦 A my nechceme zůstat stranou a vyzýváme všechny dospělé členy Sokola, naše sokolské děti a jejich rodiče, i širokou veřejnost: zapojte se i Vy, ať už virtuálně nebo přímo s námi v Českém Brodě. Vybrané peníze půjdou přímo od Vás neziskové organizaci Člověk v tísni a do sokoloven, které poskytují nebo poskytnou ukrajinským uprchlíkům pomoc. Registrovat se můžete na www.behproukrajinu.cz. Cena startovného je symbolických 100 Kč. Přihlásit se můžete i několikrát!
Jak to celé probíhá?
Na výše uvedené stránce se zaregistrujete, zaplatíte buď kartou nebo bankovním převodem poplatek 100 Kč za jednoho startujícího a do mailu Vám přijde startovní číslo. Můžete tím své přispění považovat za ukončené a nikam běhat nemusíte. Nebo se rozhodnete a zaběháte si v libovolném čase a místě sami.
Ale v úplně ideálním případě přijdete se svým startovním číslem v sobotu 12. března 2022 v 15 hodin do městského parku (kraj parku blíže k centru města), kde bude pro všechny registrované připravena běžecká trasa Ukrajinou, kterou si každý může proběhnout nebo i projít. Startovat budeme od sokolského stánku, který zde bude postaven. Nic není na čas a také není stanoveno jak velkou vzdálenost byste měli absolvovat. Kdo by se chtěl registrovat až na místě v parku, je to také možné, jen si nezapomeňte vzít s sebou svoji platební kartu nebo sto korun v hotovosti.
Jde vlastně jen o jedno: dát na vědomí, že nesouhlasíme s přepadením Ukrajiny ruským agresorem a chceme pomoci a stojíme za těmi, jejichž životy byly násilným způsobem zcela převráceny.

Květen 2022