Vážené sestry a bratři, vážení rodiče.

V důsledku neprodloužení nouzového stavu v této chvíli panuje určitá právní nejistota ohledně dalšího vývoje. Vzhledem k tomu, že jsme již zaznamenali první dotazy, co vše bude od nadcházejícího pondělí zpřístupněno a jaké činnosti se budou moci opět v sokolovně provozovat, vydává T. J. Sokol Český Brod toto prohlášení:

Politická neshoda na charakteru protiepidemiologických opatření nijak nesnižuje riziko způsobené epidemií, počet nakažených je neustále ve vysokých číslech, nemocnice jsou na hraně své kapacity a okolo nás hrozí další, ještě nakažlivější mutace koronaviru.

V souladu se stanoviskem starostky ČOS i zdravým rozumem, a bez ohledu na to, zda politická reprezentace v některém směru částečně uvolní dosavadní zákaz sportovní činnosti, T. J. Sokol Český Brod oznamuje, že v dohledné době zůstává ve stejném režimu jako dosud. Tedy, že sokolovna zůstane i přes eventuální částečné rozvolnění zavřená pro veškerou sportovní činnost a českobrodský Sokol nebude vyhledávat žádné mezery v nařízeních, které by alespoň částečné provozování sportovní činnosti umožnily. Tento stav bude trvat až do doby, kdy nebezpečí nákazy bude natolik eliminováno, že se vnitřní sportovní aktivity stanou bezpečnými. Děkujeme za pochopení.

Ing. Jaroslav Petrásek, jednatel a náčelník T. J. Sokol Český Brod

Květen 2021