Přeji si dostávat upozornění na nové články na webu

Už dlouho českobrodská sokolovna nezažila tak nádherný večer jako byl ten včerejší. Poprvé – a bohužel i naposled – koncertoval na jejím jevišti Spirituál kvintet. A takovou příležitost si nechtěla nechat ujít velká masa diváků, kteří zaplnili celou sokolovnu. A dle našich zpráv se zdaleka nejednalo jen o českobroďáky, ale i o kolíňáky či pražáky, vidět byla i Zadní Třebáň, a dokonce, představte si, na koncert přijela fanynka až ze Šumperka!

V repertoáru tentokrát převažovaly staré písničky nad novými. A tak si plná sokolovna nadšeně zazpívala nejen Zelené pláně, ale i Širý proud, Šlapej dál, Pískajícího cikána, Krutou válku a další známé skladby, které kdysi zněly v podání skupiny ještě ve zcela jiné sestavě před řadou let. Skladba repertoáru se ukázala být výborným nápadem, vděčně přijmutým všemi přítomnými, kteří Spirituál kvintet znali právě v oné době, kdy v jeho sestavě byl Oldřich Ortinský, bratři Nedvědové či Karel Zich.

Spirituál kvintet začíná svoji jubilejní, šedesátou sezónu. A zároveň také sezónu poslední, ve které se v dubnu příštího roku rozloučí s diváky deseti velkými koncerty v pražské Lucerně. A tak moc děkujeme, milí Kvinteti. Nejen za to, že jste přijeli za námi do Českého Brodu, ale hlavně za všechny roky, kdy nám vaše písničky dělali velkou radost.

Listopad 2019
« Říj