Už dlouho českobrodská sokolovna nezažila tak nádherný večer jako byl ten včerejší. Poprvé – a bohužel i naposled – koncertoval na jejím jevišti Spirituál kvintet. A takovou příležitost si nechtěla nechat ujít velká masa diváků, kteří zaplnili celou sokolovnu. A dle našich zpráv se zdaleka nejednalo jen o českobroďáky, ale i o kolíňáky či pražáky, vidět byla i Zadní Třebáň, a dokonce, představte si, na koncert přijela fanynka až ze Šumperka!

V repertoáru tentokrát převažovaly staré písničky nad novými. A tak si plná sokolovna nadšeně zazpívala nejen Zelené pláně, ale i Širý proud, Šlapej dál, Pískajícího cikána, Krutou válku a další známé skladby, které kdysi zněly v podání skupiny ještě ve zcela jiné sestavě před řadou let. Skladba repertoáru se ukázala být výborným nápadem, vděčně přijmutým všemi přítomnými, kteří Spirituál kvintet znali právě v oné době, kdy v jeho sestavě byl Oldřich Ortinský, bratři Nedvědové či Karel Zich.

Spirituál kvintet začíná svoji jubilejní, šedesátou sezónu. A zároveň také sezónu poslední, ve které se v dubnu příštího roku rozloučí s diváky deseti velkými koncerty v pražské Lucerně. A tak moc děkujeme, milí Kvinteti. Nejen za to, že jste přijeli za námi do Českého Brodu, ale hlavně za všechny roky, kdy nám vaše písničky dělali velkou radost.

Do oslav výročí zbývá:

Květen 2020