Bratříkov. Dříve malá vesnička, dnes součást obce Pěnčín, kousek od Jablonce nad Nisou. A v Bratříkově naše bývalá chráněnka. Co to je? V dobách c. a k. mocnářství podporovaly bohatší jednoty Sokola ve vnitrozemí jednoty v pohraničí, které měly, vzhledem k menším pracovním příležitostem a početnému německému obyvatelstvu,  o poznání těžší život. Chráněnkou českobrodských byla právě jednota v Bratříkově, se kterou jsme před třemi lety navázali po spoustě let opět kontakt.

Z fotografiích je patrné, že nás čekalo krásné přivítání s mohutným občerstvením, ale to nebylo zadaleka všechno. Nebylo to jen o povídání, nás čekal vědomostní kvíz, ve kterém jsme soutěžili ve vzájemné znalosti o našich jednotách a bydlištích. A tak my se snažili uhodnout vše o Bratříkovu a soupeři se stejně tak činili ve vědomostech o Českém Brodě. Vzhledem k nerozhodnému stavu nás čekalo sportovní soupeření.

Nevíme, jak se hra, ve které jeden druhému na jakousi tyč přehazuje spojený dvojkotouč, ale ať už se jmenuje jakkoliv, je jisté, že tady si nás bratříkovští namazali na chleba… 🙂 Naštěstí jsme jim to vrátili v pinčesu – a bylo to zase nerozhodně.

K další sportovní disciplíně naštěstí nedošlo a my se rádi vrátili zpět do příjemně vytopené hospůdky ke stále plným tácům s dobrotami.

Byl to  moc příjemný večer a my se už teď těšíme, až bratříkovští dorazí na jaře příštího roku k nám. A jen ještě na závěr: hodně jsme vymýšleli, co s sebou do Bratříkova přivézt, aby to bylo sokolské a pokud možno i k užitku. Přišli jsme na to a věříme, že jsme byli mezi všemi sokoly první…  Pravá sokolská sekaná, podívejte se! 🙂

Prosinec 2019
« Lis