S malým předstihem oproti pravému dni „D“, který připadá na 28. října, proběhly ve dnech 20. – 25. října v Českém Brodě oslavy 100. výročí vzniku naší republiky. Na jejich zajištění se podílela řada subjektů, ale hlavní organizační tíhu nesl Sokol společně s městem. Svým dílem přispěla obě místní skautská střediska, Československá obec legionářská, českobrodské gymnázium, Základní umělecká škola, společnost Tamtam development a Agentura Roman Janků. Na několika společných schůzkách všech těchto subjektů se postupně upřesňovalo a domlouvalo vše potřebné pro řádný a důstojný průběh tohoto tak významného výročí. První fotografie jsou z ranních příprav v sokolovně, kde si praporečníci chystali své prapory, novopečení legionáři zkoušeli před zrcadlem jak jim to v uniformách sekne, skauti chystali pro sokoly vzácný dárek a Sokolové mimo jiné i vzkaz pro budoucí generace. A náš jediný a poslední dochovaný gryf na to vše jen koukal, jako by se ho to moc netýkalo…

…vystupující oddíly naposledy zkoušely svá vystoupení – jako např. zde oddíl všestrannosti a až na pár jedinců, trochu nervózních z toho, co vše mají na starosti, vládla v sokolovně pohodová nálada. Ostatně přesvědčte se sami…

První návštěvníci se zájmem prohlíželi instalovanou výstavu zachycující některé rozhodné okamžiky, které naši republiku potkaly.

Slavnostní program byl zahájen nástupem sokolské věrné gardy, praporečníků pořádajících organizací a legionáři v dobových uniformách.

Účastníky poté přivítal náčelník a jednatel českobrodského Sokola Jaroslav Petrásek, starosta města Jakub Nekolný a vůdce 14. skautského střediska Josef Ležal.

Po ukončení slavnostního ceremoniálu se již naplno rozběhl připravený program a tak mohli účastníci například  shlédnout ukázky vystoupení sokolských oddílů včetně skladeb, kterými nás Sokol reprezentoval na letošním XVI. Všesokolském sletu.

…pokračování příště

1870 – 2020

150 let od založení Sokola v Českém Brodě

Do oslav výročí zbývá:

Sledujte nás
Oznámení
Historie příspěvků
Květen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
SponzořiPartneři