Archiv pro den: 14.3.2019

1. Příští pátek odjede delegace Sokola do Plzně prohlédnout si výstavu o Janu Koulovi. Výsledkem by měl být vypravený autobus z Českého Brodu pro zájemce o tuto zajímavou výstavu o českobrodském rodákovi.
  2. Máme za sebou hloubkovou kontrolu, kterou u nás provedli hasiči. Chtěli vidět spoustu papírů, podrobně prohlédli celý objekt sokolovny a výsledkem bylo, že máme vše v pořádku! Již dlouho se o tento stav snažíme, ale přece jen jsme se před takto rozsáhlou kontrolou trochu klepali… 🙂
  3. Výbor navrhuje vyslance jednoty do předsednictva župy Barákovy pro nadcházející volební období. Navrženými vyslanci jsou br. Firbas a ses. Farkasová. Jako náčelníka župy budeme navrhovat cvičitele naší jednoty br. Jarka Kučeru.
  4. 13.3. proběhne schůze cvičitelů s volbou nového náčelnictva pro roky 2019 -2022.
  5. Vypátrali jsme chalupu, kam jezdil náš Sokol po druhé světové válce na hory. Víc v samostatném článku.
  6. Školení cvičitelů v prvním březnovém víkendu máme zdárně za sebou. Vše dopadlo dobře, nikomu se nic nestalo a my mámě několik doškolených cvičitelů a několik nových pomahatelů.
  7. S koncem února měli mít všichni zaplacené členské příspěvky na rok 2019. Do 15. března ještě tolerujeme pozdní platbu bez 10% penále, ale pozdější platby už budou bez výjimek penalizovány.  8 dlužníkům, kteří nezaplatili ještě ani rok 2018, byla poslána poslední výzva k platbě s vyčísleným penále. Výše jejich příspěvků se tak velmi zvýšila. A pokud ani tentokrát v dané lhůtě nezaplatí, dojde i na soudní vymáhání. Nedá se nic dělat, i nám chodí složenky a faktury a nikoho nezajímá, že jsme nevýdělečná dobrovolná organizace.
  1. Máme zhotovenu repliku našeho sokolského praporu. Náš historický prapor má toho přece jen již dost za sebou a je to na něm i vidět. A protože je to pro nás vzácná relikvie, budeme si ji do budoucna šetřit a nahradíme ji replikou.
  2. O nadcházejícím víkendu proběhne u nás 1. část župního školení cvičitelů sportovní všestrannosti. Je přihlášeno hodně zájemců z různých jednot a tak to bude poměrně náročné. Nicméně osvědčená sestava lektorů i ta naše zajišťující zázemí a věci s tím spojené to jistě opět zvládne na výbornou.
  3. V sálu číslo 6 se konečně objevily nové závěsy na oknech.
  4. Zakoupili jsme 29 nových menších stolů pro účely pořádání kulturních akcí. Naše stávající stoly, uložené za oponou na jevišti, již byly léta spíš ostudou než čímkoliv jiným. A tak jsme je rádi nahradili stoly novými, které mají kovovou konstrukci. Jsou tedy trošku těžší, ale zase víc vydrží. A výborné je, že mají demontovatelné nohy, čili nám na jevišti přibylo i volné místo.
  5. V květnu tohoto roku to bude 100 let od úmrtí prof. Jana Kouly, autora naší sokolovny. Jde o jednoho z nejvýznamnějších českobrodských rodáků a známých architektů své doby, a tak není divu, že například Západočeské muzeum v Plzni nachystalo k jeho výročí velkou výstavu. My se na ní pojedeme podívat a zkusíme ve spolupráci s městem domluvit autobusový zájezd zájemců právě na tuto výstavu. A navíc si myslíme, že bychom i my měli nějak k tomuto výročí přispět. Pokusíme se tedy také o připomenutí památky Jana Kouly českobrodským občanům a také se postaráme o údržbu místa jeho posledního odpočinku spojenou s položením kytice v den výročí.
  6. V letošním roce neobdržíme žádnou dotaci Ministerstva kultury. Vyhověli jsme žádosti města o podporu opravy nové fasády městského úřadu a aby se mohlo fasády na objektu č.p. 70 opravit najednou co největší kus, souhlasili jsme s tím, že letos půjdou peníze z MK výhradně na tuto budovu.
Březen 2019
« Úno   Dub »