Daily Archives: 1.9.2019

Milí členové, rodiče i příznivci naší sokolské jednoty.

Vítáme Vás po prázdninách! Po letní přestávce a opravách v útrobách sokolovny jsme opět připraveni k zahájení pravidelné cvičební činnosti i k pořádání kulturních akcí. Dovolte nám tedy několik prvotních informací:

1. Cvičení zahajujeme od 9. září, tedy od druhého zářijového týdne.
  2. V celém tomto týdnu (od 9. do 14.9.) se koná celoměstská akce „Město v pohybu“, která všem přináší možnost přijít si zcela nezávazně vyzkoušet jakékoliv cvičení, o kterém si myslíte, že by bylo vhodné pro Vás nebo Vaše děti. Tato akce vyvrcholí celodenním setkáním v sobotu 14.9. na Kutilce, kam Vás všechny srdečně zveme.
  3. Rozvrh hodin je zatím v rozpracovaném stavu, protože ne všichni naši cvičitelé (zejména učitelé) ještě nemají svůj školní rozvrh. Nicméně mnoho změn by se oproti loňskému cvičeni konat nemělo a tu alespoň prozatímní verzi rozvrhu hodin vyvěsíme obratem.
  4. Členské příspěvky platí do konce měsíce září všichni noví členové a také ti, kdo měli od vedení jednoty udělenu výjimku a z vážných důvodů zaplatili pouze 1. pololetí. Nezapomeňte na včasnou platbu, protože za prodlení platby Vám hrozí 10% penále za každý i započatý měsíc prodlení…
  5. Ti, kdo cvičí v sále č.3 (tedy vstupují do sokolovny vchodem z Kollárovy ulice) jistě přivítají rozšíření šatnové kapacity v tomto prostoru. Místo skladu náčiní zde přes prázdniny vznikla nová šatna.
  6. Ti, kdo do sokolovny vstupují hlavním vchodem si zajisté všimnou, že jdou po schodišti, které prošlo generální rekonstrukcí a je jako nové. Sokolovnu tak máme opět hezčí.
  7. Pokud vše dobře půjde, mělo by se nám podařit do konce tohoto roku zateplit fasádu na straně do dvora „nové“ budovy sokolovny. Zároveň by to byla i úplně poslední strana, která ještě stavební úpravou neprošla.
  8. Mimo cvičení nás čeká i řada akcí kulturních, zde je jejich přehled:
      1. od 6.9. každý pátek až do 6.12. každoroční Kurz tance a společenského chování
      2. 15.9. od 19 hodin – křest nové knížky o Českém Brodě: Český Brod aneb Dawson city, město mého mládí
      3. 21.9. Posvícenská zábava, tentokrát spojená s pravidelnou sokolskou „Nocí sokoloven“
      4. 15.10. jeden z posledních koncertů legendární skupiny Spirituál kvintet
      5. 20.10. pravidelný koncert vážné hudby z cyklu Klasika Viva – Václav Hudeček a Martin Hroch
      6. 22.10. Miroslav Donutil (představení nepořádá Sokol)
      7. 16.11. Beanie gymnázia (akci pořádá SPG)
      8. 8.12. pravidelný koncert vážné hudby z cyklu Klasika Viva – Chorea Bohemica

Do konce roku se tedy máte opravdu na co těšit. A přidáváme ještě jeden tip na vánoční dárek: 25. ledna vystoupí v sokolovně opět televizní Partička.