Daily Archives: 6.9.2019

1. Sokolovna začíná ožívat. V pondělí jsme přivítali nové prvňáčky a v pátek se rozjíždí první hodina kurzů tance a společenského chování. A další týden už jedeme naplno podle rozvrhu.
  2. Tradiční Mikulášská pro děti se uskuteční 2.12. od 16 hodin, turnaj ve stolním tenise 14.12. a Sokolský ples 21.3.
  3. Podali jsme žádosti na několik dotací a navíc jsme požádali i ČOS o příspěvek na náš 150letý almanach.
  4. Naše výstava o nejvýznamnějším českobrodském rodákovi, autoru naší sokolovny, prof. Janu Koulovi byla umístěna na schodiště ke knihovně v budově Informačního centra. Všichni tak mají ještě možnost si ji prohlédnout.
  5. Zdárně proběhlo školení BOZP pro všechny, kteří vyvíjejí v sokolovně nějakou činnost. Pro ty, kteří se dosud nevrátili z dovolených či jsou nemocní bude ještě jeden termín vyhlášen.

Zaměřujeme se na gymnastický pohybový obsah, rozvoj pohybových schopností a práce s vlastní tělem, získání nových dovedností a celkový rozvoj tělesné zdatnosti a výkonnosti.

Děti u nás cvičí na různém nářadí jako na kruzích, kladině, hrazdě a dalším, trénujeme různé druhy skoků a přeskoků např. z malé trampolíny, cvičíme prostná jako stojky, přemety aj.
Rozvíjíme zpevnění a posílení těla i zvýšení kondice.
Součástí hodin jsou pak i různé zábavné hry.
Nejsme zaměření na závodní pojetí, proto se nebojte přijít.
Co se u nás můžete naučit? Podívejte se na naše videa.