Daily Archives: 17.9.2019

1. října zahájí svoji činnost nový oddíl, Sebeobrana pro ženy. Domníváme se, že se každý z nás – a ženy zejména – může ocitnout v situaci, kdy mu od někoho hrozí nebezpečí, šikana, okradení či dokonce ublížení na zdraví v podobě zranění či znásilnění. Mnoho lidí, kteří se domnívali, že „mě se to přece nemůže stát“, se do takové nepříjemná situace dostalo… Proto nabízíme možnost pro všechny, kterým jejich bezpečnost není lhostejná, aby si s námi v podobně nepříjemné situaci zvýšili své šance na ubránění.

1. Připravujeme blížící se Posvícenskou zábavu.
  2. Máme za sebou „Město v pohybu“ a nutno říci, že nás zájmem okolí moc nepotěšilo. Na veškerých pořádaných akcích, ať už to byl Hon na Širokka, Roztančené náměstí, přednášky i závěrečná Kutilka, to v podstatě zelo prázdnotou a nezájmem lidí o jakoukoliv pohybovou aktivitu. Je to škoda, ale je třeba s tím pro příště počítat a dle našeho názoru akci přesunout na vhodnější termín.
  3. Blíží se 8. říjen, Památný den sokolstva. Náš záměr na pouštění svíčiček po Šembeře ztroskotal na téměř suchém a zarostlém korytu potoka.
  4. Chystáme veřejnou identifikaci sokolských fotografií, které by měly spatřit světlo světa ve velké knize o českobrodském Sokole k jeho 150. výročí. Na řadě fotografií vůbec netušíme, kdo je zde vyfocen, či na jakém místě se tehdy fotilo. Proto bychom rádi oslovili nejen pamětníky z řad sokolstva, ale všechny, kdo měli své předky v Sokole, aby nám s identifikací památných dokumentů pomohli. Podrobnosti budou zveřejněny na webu i v ČBZ.
  5. Jestli vše dopadne tak jak si přejeme, začneme během měsíce října zateplovat fasádu nové budovy sokolovny ve dvoře. Je to úplně poslední strana, která není opravená.
  6. Částečná výměna okapů, které již neplní spolehlivě svoji funkci, proběhne na konci září.
  7. Od 1.10. začne fungovat zcela nový oddíl- Sebeobrana pro ženy. Myslíme si, že jde o užitečnou věc, protože mimo zlepšení fyzické kondice má každá žena mnohem větší šanci ubránit se případnému napadení či šikaně. Jsme zvědavi, zda si totéž budou myslet i ženy a na cvičení se přihlásí… 🙂