Daily Archives: 24.5.2020

1. Nabízíme možnost cvičitelům na prázdninové cvičební aktivity, v rámci kterých mohou „nahradit“ nedobrovolnou dvouměsíční pauzu. Zatím o tuto možnost projevil zájem oddíl aerobiku, scénického tance a zvažuje ho i všestrannost.
  2. K projektové dokumentaci na suterén už máme téměř hotov i položkový rozpočet. Vychází nám na částku převyšující šest milionů korun. Původní projekt z roku 2009 počítal na tuto část suterénu z částkou dvanáct milionů. A pak že se všechno zdražuje! 🙂
  3. Převzali jsme vyklizené prostory, ve kterých byla roky rehabilitace. Stojíme před rozhodnutím, zda prostory opět pronajmout či si je ponechat pro vlastní využití. Každopádně zde ale nejdříve  proběhne zednická a malířská brigáda.
  4. Otevření sokolovny a opětovné zahájení cvičení, byť jen některých oddílů, proběhlo bez zádrhelů a děkujeme všem, že opravdu striktně dodržují nastavená bezpečnostní opatření.

Výbor se znovu sešel po dvouměsíční vynucené pauze, kterou způsobila pandemie koronaviru.

1. Všechny akce, které se měly konat v jarním období, se buď překládají na podzim nebo jsou zcela zrušeny. Sokolský ples je přesunut na 17.10., koncert skupiny Antikvartet je zrušen bez náhrady stejně jako turistická Pouť na Lipany. Vstupenky na Sokolský ples zůstávají v platnosti a předprodej těch ještě neprodaných obnovíme na konci prázdnin.
  2.  Usnesením vlády ČR č. 490 se znovu povoluje cvičení ve vnitřních prostorech. Jsou s tím spojené zvýšené hygienické a bezpečnostní podmínky, které lze je splnit pouze v určitých oddílech. Všichni cvičitelé jsou s nimi seznámeni a je na jejich rozhodnutí, zda a kdy budou cvičení ve svých oddílech obnovovat. Se situací budou mailem seznámeni všichni členové T. J., aby se mohli rozhodnout, zda se cvičení budou účastnit hned od počátku či až později.
  3.  V souvislosti s opatřeními bude zprovozněn pouze sál č. 1 a sál č.2, jiné prostory budou znepřístupněny. V sokolovně bude rozmístěna dezinfekce, kterou budou povinně používat všichni přítomní. Do sokolovny je zákaz vstupu veškerému doprovodu a většina nářadí bude odstraněna do uzamčených prostor, protože nedisponujeme kapacitami, které by všechno nářadí mohli včas a řádně dezinfikovat. Podložky na cvičení si každý musí přinést vlastní.
  4.  Členům Sokola, kteří zaplatili řádně a včas své členské příspěvky na rok 2020 bude v příštím roce zlevněn oddílový příspěvek (ne výše členské známky!) o 1/4 jako kompenzace za nemožnost v sokolovně cvičit. Tato sleva se nebude týkat těch, kdo se letošní příspěvky zaplatili pozdě nebo dokonce ještě vůbec.
  5.  Valná hromada T. J. se uskuteční 9.6.2020 v 18 hodin v sále č. 1
  6.  Před valnou hromadou, tedy 9.6. 2020 od 16 hodin proběhne vydávání členských známek a průkazek těm členům, kteří si je ještě nevyzvedli.
  7.  Ke svému finálnímu stavu se blíží nová kompletní dokumentace suterénu sokolovny, která nahradí projekt z roku 2009. Pokud proběhne schvalovací řízení k naší spokojenosti – v což samozřejmě věříme – začneme pracovat na získání dotace, která by nám umožnila rekonstrukci suterénu provést.
  8.  V sokolovně začíná kompletní oprava vnitřních dveří ve foyeru. Dvoje dveře jsou již demontovány, celková oprava by měla proběhnout do konce prázdnin.
  9.  Odcházejí nám naše záložní baterie, které mají napájet v případě vypnutí elektřiny nouzová osvětlení. Bohužel, ty současné ztrácejí svoji funkčnost po pouhých 4 letech…
  10.  Máme vyrobenou výzdobu sokolovny pro naše 150. výročí. V původním termínu jsme ji instalovat již nestačili, ale v těchto dnech nám již začíná sokolovnu zdobit.

Do oslav výročí zbývá:

Květen 2020