Daily Archives: 12.9.2020

1. Problémem stále zůstává budoucí konstrukce schodiště v suterénu. Sokol v rámci chystané rekonstrukce celého suterénu má již vypracovaný kompletní projekt, kde je ale nesoulad mezi námi a památkáři v rozhodnutí jaké schodiště v budoucnu v suterénu bude. Námi preferovaná verze nahradit stávající shnilé dřevěné schodiště prožrané červotočem schodištěm ocelovým s eventuelně dřevěnými stupni se památkářům nelíbí.
  2. V sokolovně se restaurují dveře ve foyeru sokolovny. Tato akce bude patrně trvat celé září a je třeba s poněkud neupravenými prostory vstupního zázemí počítat.
  3. Kamerový systém je namontován, v těchto dnech začne probíhat jeho odladění a následně i ostrý provoz.
  4. Velký problém řeší výbor ohledně povinného nouzového osvětlení. „Odborná“ firma, zabývající se záložními zdroji, se ukázala velmi nespolehlivou a neprofesionální a byla s ní přerušena spolupráce. Nyní hledáme firmu novou.
  5. Na cvičení budeme pořizovat nějaké nové náčiní. Favoritem na přednostní nákup budou míče.
  6. Ve středu 2. září proběhne povinné školení BOZP, bez kterého nesmí žádný cvičitel ani činovník v sokolovně pracovat.
  7. Ve čtvrtek 3. září se sejdou dobrovolníci na mytí nářadí, stolů a židlí v sokolovně. Jde o každoroční brigádu, potřebnou pro zdárné zahájení cvičebního roku. Přijďte pomoc!
  8. Vzhledem ke stále neutěšené situaci okolo Covid-19 se výbor rozhodl ZRUŠIT Sokolský ples, který se měl v náhradním termínu konat 17. října. Nepamatujeme, že by v případě plesu k takovému kroku v Sokole v minulosti došlo, ale nedá se nic dělat. Omezení, která jsou aktuálně nastavena a jejich předpokládané zpřísnění by tuto pěknou akci odsoudili k nezdaru. Sokol bude peníze za zakoupené vstupenky vracet v plné výši  v místě jejich předprodejů. Datum zahájení vracení vstupného bude oznámen na webových stránkách.
  9. Taneční kurz začíná 4. září. Bezpečnostní opatření daná nařízením MZ budou bezpodmínečně dodržena, do sokolovny vstup pouze s rouškou, prostory rozděleny na sektory – kurzisté dole v sále, doprovod v bezpečné vzdálenosti jiného sektoru nahoře na galerii. Pouze v určeném sektoru možno roušku sejmout, mimo sektory je rouška povinná v celé budově sokolovny! Pokyny budou zveřejněny na webu a rozeslány všem účastníkům kurzu.
  1. Oprava prostor bývalé rehabilitace je dokončena. Prozatím bude prostor využit jako přechodný sklad.
  2. Kamerový systém inovujeme, z analogových kamer přecházíme na digitální, které budou mít lepší obraz a nebudou mít v záznamu rušivé prvky.
  3. Schůze výboru tentokrát neměla dlouhého trvání, protože jejím závěrečným bodem byla oslava 90. narozenin br. Josefa Dvořáčka, dlouholetého člena naší jednoty. Přišel na pozvání výboru mezi nás, a s ním a jeho manželkou, ses. Mařenkou Dvořáčkovou, jsme strávili krásný večer. Josífku, ještě jednou Ti přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a elánu do dalších let!
  1. Cvičební hodiny budou zahájeny druhý zářijový týden, tedy od 7. září.
  2. Požární hlídku doplní ses. Corradiniová.
  3. Vzhledem k nestabilní situaci ohledně koronaviru nebude letos uspořádána Posvícenská zábava.
  4. O konání Sokolského plesu výbor rozhodne na základě vývoje pandemie na začátku září.
  5. Ten samy postup bude platit i pro případ konání kurzu tanečních. Výbor bude sledovat situaci a konzultovat ji i s taneční školou Plamínek.
  6. 23. září se poprvé po prázdninách sejde Klub sokolských seniorů. Programem setkání bude numerologie se ses. Janou Davídkovou.
  7. Suterénní prostory, kde roky sídlila rehabilitace a naše sokolská kancelář se upravují. Po opravě výbor rozhodne, zda prostory pronajme či použije k činnosti Sokola.

Zápis zveřejněn dodatečně, tak jen telegraficky:

1. Cvičební hodiny skončí k 26. červnu.
  2. Podle hesla „trička se nosí v létě“ budou zcela výjimečně naše nová trička předány vybraným členům Sokola či lidem, kteří Sokol podporují ještě před konáním sokolských slavností.
  3. Je třeba provést změnu zápisu do rejstříku v souvislosti s neobnovením funkce místostarosty
  4. Jednáme s památkáři o konstrukci schodiště v suterénu.
  5. Ve velkém sále se bude fotit dobový historický sportovní kalendář.
  6. T. J. Sokol Přerov finančně přispějeme v rámci akce „Kup parketu!“ na jejich podlahu
  7. Kamerový systém již přestal kvalitativně stačit současným požadavkům, budeme se snažit o jeho inovaci.

Září 2020
« Srp   Říj »