Daily Archives: 15.10.2020

8. říjen, památný den sokolstva, významný den České republiky a zároveň také jediná podzimní akce, která se nám podařila uskutečnit. Podvečer měl svoji atmosféru, děti s napětím vypouštěly svá plavidla a ti starší jistě vzpomínali na své blízké a kamarády, kteří položili svůj život za naši svobodu. Až potud vše ok. Ovšem v zákulisí to tak idylické nebylo….

1. Akce řádně připravená, místo městem povolené – stejné jako loni – u mostku na Malechově, domluva s Technickými službami bezproblémová, plakáty na akci rozvěšené.
  2. Týden před akcí omezení shromažďování, venku spolu může být max. 20 osob. Pokud nechceme lidi posílat domů večer podle Šembery přes Liblice, máme problém: k místu vypouštění je jen jeden vstup a výstup. To nejde. V Šembeře teče, zaplaťpámbu, vody jako už dlouho ne, a tak je to jasné: přesuneme se do parku „ke stavidlu“. Ze strany od tenisu lidi přijdou, pustí lodičku a půjdou podle vody až k „Pro Doma“ a všechno poběží jak na drátkách. Změnu místa město povolilo a Technické služby také kývly.
  3. 8. října ráno telefon Technických služeb: v Šembeře nic neteče! Co teď? Proč to, sakra, neteče, když ještě včera ráno to teklo? Jsem u „Podviňáku“, který, jak právě zjišťuji, je zcela vypuštěn! Proto teklo v minulých dnech tolik vody v Šembeře! Kde vzít vodu? Co „Zahraďák“? Než by to přiteklo, bude po památném dnu. Voda je jedině nad přepadem u splávku naproti pivovaru, kdyby se vyrazilo horní prkno, voda by na nějaký čas stoupla…. Město nám opět kývlo a Technické služby také. Ale jen do chvíle, než se zjistilo, že fošna je v přepadu napasovaná tak těsně, že nejde vyndat – jedině rozřezat a do toho se nikomu nechce. Navíc je padesát metrů pod stavidlem už čerstvě zvedlý rákos, který totálně zabraňuje jakékoliv lodičce, aby tudy projela.
  4. Dopoledne v den, kdy se má akce konat, nemá vůbec nikdo odvahu lidem u stavidla nechat zprávu, aby přešli na původní místo na Malechově, kde není rákos a voda tam teče, proto je na stole jediné řešení: „Pivovarák“! Benevolence města je bezbřehá, opět nám kývlo a Technické také. Fouká pěkný větřík, tak když se vypustí lodičky u pivovaru, krásně je vítr požene přes celou délku rybníka. Bude to krásné!
  5. Na místě spolu s Technickými službami zjišťujeme, že právě v tento den je nasmlouvané čištění potrubí z pivovaru do rybníka! U břehu dodávka a dva náklaďáky a samozřejmě přesně v místech, kde my potřebujeme postavit lávku a vypouštět lodičky. Stěhujeme se o kus vedle a už trochu skřípu zuby.
  6. Vše je připraveno, vstup k vodě hotov, ohraničen prostor, od stavidla cedule navádějí všechny k rybníku.
  7. Půl hodiny před začátkem akce přestává úplně foukat vítr!
  8. Akce probíhá, lodičky se spíš shlukují u levého břehu, ale chválapánubohu, vypadá to ve tmě hezky a děti mají zážitek. Pochvalné reakce návštěvníků nás těší a my balíme.
  9. Dnes, po týdnu od konání volá pan ředitel Technických služeb se zprávou, že v Šembeře teče docela dost vody a že by stálo za to pustit si tam nějakou lodičku. Grrrr…!!! 😀

Říjen 2020
« Zář