K pravidelným prosincovým akcím v českobrodském sokolském kalendáři patří oblíbená Mikulášská s ukázkami práce našich oddílů, ke které se v posledních letech připojil zábavný předvánoční pětiboj v netradičních disciplínách. Ani v letošní neradostné epidemické situaci, která prakticky znemožňuje pořádat jakoukoli hromadnou akci, jsme nehodlali sedět s rukama v klíně a v duchu hesla „Viru zmar“ jsme nejen pro členy naší jednoty připravili venkovní individuální Mikulášský sedmiboj.

Zájemci měli osm dní mezi 28. 11. a 5. 12. na splnění sedmi nenáročných disciplín umístěných do Jiráskových sadů v Českém Brodě. Andílci, čerti, ale i obyčejní smrtelníci obíhali pivovarské kolečko (600m), pořizovali snímky při plnění dřepů s výskokem, předháněli se, kdo bude lepší pivovarský skokan, trénovali Mikulášovy bicepsy, alias kliky s oporou o strom v časovém limitu, mohli se andělsky vydýchat při hledání Stromu svobody, pátrali v paměti nedávné sokolské kroniky a nakonec pocvičili rychlé prsty při vyplňování online formuláře pro zadávání výsledků.

Na všechny účastníky čekala odměna, jejíž předání proběhlo spolu s křtem knihy 150 let Sokola v Českém Brodě 7. 12. odpoledne na náměstí Arnošta z Pardubic. Zaslouženou odměnu si z rukou sokolského anděla a čertice převzalo 30 dětí a jedna odvážná maminka. Zvláštním bonusem byli odměněni ti, co se vydali závodit alespoň v náznaku převleku. Každý si kromě sladké odměny, pro nejlepší doplněné o praktické sokolské tričko, odnesl také krásný diplom s vlastními fotografiemi z jednotlivých disciplín. Za přípravu a organizaci sedmiboje děkujeme sestrám Dianě Minaříkové a Jitce Crosnier Leconte. Všem účastníkům děkujeme za nasazení při plnění disciplín a blahopřejeme ke krásným výsledkům!

Leden 2021