Ve čtvrtek 5.5. se v českobrodské sokolovně sešla třicítka zájemců z řad dětí a cvičitelů, pro které naše T. J. jako zpestření pravidelných cvičebních hodin uspořádala výjimečný workshop skákání přes švihadlo vedený týmem Skipping Boys z Prahy. Honza, Vendy a Michal se ropeskippingu věnují už řadu let a nasbírali mnoho medailí a ocenění nejen v ČR, ale i na prestižních mezinárodních soutěžích a pro svůj workshop si připravili nabitý program.

 

 

 

 

 

Během dvou společně strávených hodin jsme si vyzkoušeli nejrůznější styly skákání, od nejjednoduššího individuálního skákání, ke kterému jsme pod vedením skvělých lektorů postupně přidávali stále obtížnější prvky a triky, až po skákání ve dvou na jednom švihadle nebo přeskoky dvou dlouhých švihadel. Vyučované prvky byly vhodně zvolené s ohledem na složení a úroveň účastníků semináře. Také díky individuálnímu a názornému přístupu všech tří členů Skipping Boys jsme byli příjemně překvapeni, jak se nám dařilo, přestože se některým zpočátku zdálo, že to, co Michal předvádí na pódiu, přece nemůžeme zvládnout. Na závěr workshopu se každý, kdo chtěl, mohl pochlubit tím, co nového se naučil, nebo v čem se zdokonalil, a jako třešničku na sportovním dortu jsme si všichni společně vychutnali triky doslova nadupané vystoupení Skipping Boys, při kterém se nám tajil dech. Nálada byla skvělá a na své si přišli i doprovázející rodiče nebo diváci na galerii. Všichni účastníci nakonec odcházeli s úsměvem na rtech, plni vyplavených endorfinů a o nezanedbatelné množství spálených kalorií lehčí.

Už teď je jisté, že jsme podobnou akci nepořádali naposledy. Zatím si můžeme občas alespoň jen tak trochu zaskákat…     Jitka Crosnier Leconte, místonáčelnice T. J.

A jedno video na závěr:  Facebook

1870 – 2020

150 let od založení Sokola v Českém Brodě

Sledujte nás
Historie příspěvků
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Sponzoři

Partneři