Při pohledu na zataženou oblohu, ze které padaly další a další kapky, jsme nevěřili, že se náš první „Večer sokolských světel“ pořádaný jako „Pouštění lodiček na Šembeře“ vůbec uskuteční. Nepřízeň počasí byla veliká…
O to větší byla naše radost, že se nás postupně sešlo na břehu Šembery téměř sto! Samozřejmě to někteří vzali poněkud rychleji a po vypuštění lodičky hned utíkali domů, ale to se nebylo co divit. Pořadatelé z naší jednoty, kteří zde museli vydržet celou dobu, odcházeli velmi spokojení, ale hlavně naskrz promoklí.

Příchozí uvítal náčelník jednoty, který několika větami všechny seznámil s historickými událostmi, které jsme si pouštěním lodiček přišli připomenout. A pak už každý dostal vlastní lodičku a svíčíčku, kterou do lodičky připevnil, po schůdcích vzorně instalovaných Technickými službami sešel až k vodě a tam buď přímo z ruky a nebo pomocí lopaty lodičku vypustil. A na Šemberu, po které plulo množství takto poslaných světýlek to byl i přes tu nepřízeň počasí opravdu dojemný pohled.

Těžké to měli fotografové, protože za tohoto stavu počasí, mokra a světelných podmínek byl malý zázrak, že se jim vůbec podařilo akci zachytit. Každopádně jsme moc rádi, že se lodičky líbily a že se nás tu sešlo tolik. Třeba jsme dnes položili základ nové tradice v Českém Brodě, co myslíte?

Do oslav výročí zbývá:

Leden 2020