Zimní sokolská soutěž o nejkrásnější výtvarné ztvárnění bájného gryfa zná své vítěze. Nelehkým, ale zároveň milým úkolem čtyřčlenné poroty složené ze členek výboru T. J. Sokol Český Brod a vyučující výtvarného oboru ZUŠ Český Brod bylo vybrat ty nejlepší práce zaslané do naší online galerie 52 účastnicemi a účastníky. Velice oceňujeme takto široké zapojení nejen žáků výtvarného oboru ZUŠ, ale i dětí z řad členů Sokola či široké veřejnosti, nejmladší soutěžící bylo pouze 5 let.

Soutěž byla rozdělena do několika kategorií zohledňujících věk dětí a také skutečnost, zda jsou žáky výtvarného oboru. Jsme rádi, že se zapojili i studenti speciální střední školy s postižením a také pro ně vznikla jedinečná kategorie. Impozantní gryfové z papírové mozaiky se utkali s gryfy rozpínajícími křídla vyvedená temperovými či vodovými barvami, v klání nezaostali ani bájní tvorové s rysy ostře taženými tužkou, lítou bitvu sledovali ale i gryfové mírumilovní v duhových barvách pastelek…

Vyhlášení výsledků soutěže mělo být součástí oslav 150 let existence sokola v Českém Brodě, vzhledem k současné situaci, kdy je jakákoli hromadná akce stále v nedohlednu, jsme se však rozhodli pro virtuální způsob zveřejnění. Sladká odměna čeká na autory všech zaslaných prací, nová sokolská trička, jak jinak než s gryfem, si převezmou vítězové každé z kategorií. Čas a místo předání zveřejníme na našich stránkách nebo sdělíme prostřednictvím vyučujících v ZUŠ, jakmile to nařízení umožní.

Soutěž připravila sestra Jitka Crosnier Leconte a velký dík patří především Lucii Ulíkové a Zdeně Charvátové, vyučujícím výtvarného oboru ZUŠ Český Brod, za zapojení jejich žáků.

Na konci článku si můžete prohlédnout vyhodnocené obrázky a jinak se těšíme, že se všichni krásní gryfové slétnou do prostor sokolovny na společnou výstavu!

Jitka Crosnier Leconte

Výsledky soutěže:

Art Gryfíček – žáci ZUŠ do 9 let Art Gryfík – ZUŠ  do 12let Art Gryf – ZUŠ od 13 let
1. Kateřina Mrázková Širín Kodetová Klára Kobková
2. Natálie Kolovratníková Michaela Kurková Karolína Růžičková