Jediné, co se v našem jubilejním roce podařilo i přes nepříznivou pandemickou situaci dovést do zdárného konce, je velká kniha o českobrodském Sokole. Je to nejobsáhlejší materiál o českobrodském Sokole a určitě i jedna z nejobsáhlejších knih o Sokole vůbec. Formát A4, 544 stran, 930 historických i současných dokumentů a fotografií a váha přes dva kilogramy dávají tušit, že opravdu nepůjde o malou tenkou brožurku…

Kniha obsahuje sokolskou historii českobrodské jednoty poskládanou nejen z vlastního archivu, ale i z dalších míst. Do knihy byly použity cenné dokumenty z Národního muzea, Národního technického muzea, Okresního státního archivu, Podlipanského muzea i ze soukromých sbírek. Mnoho obrázků také ukazuje, jak vypadalo naše město před řadou let.

Křest této knihy měl proběhnout na říjnových oslavách Sokola, které se konat nemohly. Proto vás všechny zveme na alespoň komorní křest této knihy, který za aktuálních vládních opatření proběhne na náměstí Arnošta z Pardubic před budovou Informačního centra a knihovny dne 7. prosince v 15 hodin. Knize na její cestě ke čtenářům popřejí významné osobnosti našeho města.

Pokud hledáte pro své blízké vhodný vánoční dárek, mohla by to být třeba tato kniha o českobrodském Sokole a městu Český Brod, co říkáte? Kniha je k dostání v Informačním centru v Českém Brodě a na webu České obce sokolské.

Červen 2021