1. Máme zhotovenu repliku našeho sokolského praporu. Náš historický prapor má toho přece jen již dost za sebou a je to na něm i vidět. A protože je to pro nás vzácná relikvie, budeme si ji do budoucna šetřit a nahradíme ji replikou.
  2. O nadcházejícím víkendu proběhne u nás 1. část župního školení cvičitelů sportovní všestrannosti. Je přihlášeno hodně zájemců z různých jednot a tak to bude poměrně náročné. Nicméně osvědčená sestava lektorů i ta naše zajišťující zázemí a věci s tím spojené to jistě opět zvládne na výbornou.
  3. V sálu číslo 6 se konečně objevily nové závěsy na oknech.
  4. Zakoupili jsme 29 nových menších stolů pro účely pořádání kulturních akcí. Naše stávající stoly, uložené za oponou na jevišti, již byly léta spíš ostudou než čímkoliv jiným. A tak jsme je rádi nahradili stoly novými, které mají kovovou konstrukci. Jsou tedy trošku těžší, ale zase víc vydrží. A výborné je, že mají demontovatelné nohy, čili nám na jevišti přibylo i volné místo.
  5. V květnu tohoto roku to bude 100 let od úmrtí prof. Jana Kouly, autora naší sokolovny. Jde o jednoho z nejvýznamnějších českobrodských rodáků a známých architektů své doby, a tak není divu, že například Západočeské muzeum v Plzni nachystalo k jeho výročí velkou výstavu. My se na ní pojedeme podívat a zkusíme ve spolupráci s městem domluvit autobusový zájezd zájemců právě na tuto výstavu. A navíc si myslíme, že bychom i my měli nějak k tomuto výročí přispět. Pokusíme se tedy také o připomenutí památky Jana Kouly českobrodským občanům a také se postaráme o údržbu místa jeho posledního odpočinku spojenou s položením kytice v den výročí.
  6. V letošním roce neobdržíme žádnou dotaci Ministerstva kultury. Vyhověli jsme žádosti města o podporu opravy nové fasády městského úřadu a aby se mohlo fasády na objektu č.p. 70 opravit najednou co největší kus, souhlasili jsme s tím, že letos půjdou peníze z MK výhradně na tuto budovu.
Srpen 2019
« Čvc